Cognizant i Google Cloud rozszerzają współpracę w zakresie sztucznej inteligencji, aby zwiększyć wydajność procesów tworzenia oprogramowania

Podziel się tym wpisem:

Cognizant wdroży Gemini dla Google Cloud, aby zwiększyć tempo pracy programistów i umożliwić ponad 70 tysiącom pracownikom korzystanie z najnowszych technologii sztucznej inteligencji Google Cloud.

Cognizant (NASDAQ: CTSH) i Google Cloud ogłosiły rozszerzenie współpracy, aby usprawnić cykl tworzenia oprogramowania i zwiększyć produktywność programistów.

Cognizant będzie wdrażać Gemini dla Google Cloud na dwa sposoby: po pierwsze szkoląc pracowników Cognizant w zakresie korzystania z Gemini jako pomocy przy tworzeniu oprogramowania; po drugie Cognizant zintegruje zaawansowane możliwości Gemini ze swoimi wewnętrznymi operacjami i platformami. Korzystając z Gemini dla Google Cloud, programiści Cognizant będą mogli pisać, testować i wdrażać kod szybciej i skuteczniej za pomocą narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, zwiększając tym samym niezawodność i efektywność kosztową procesów tworzenia i zarządzania aplikacjami klientów.

Potencjalny wpływ zwiększonej wydajności procesów tworzenia oprogramowania podkreślają wyniki przeprowadzonego w ostatnim czasie badania Cognizant i Oxford Economics – New Work, New World, które wykazało, że generatywna sztuczna inteligencja może przynieść amerykańskiej gospodarce zysk w wysokości biliona dolarów do 2032 roku. Dzięki tej współpracy Cognizant i Google Cloud wykorzystają Gemini, aby zapewnić szeroki zakres korzyści klientom korporacyjnym z różnych branż, wspierając ich w szybkim tworzeniu aplikacji, rygorystycznym testowaniu kodu i szybkim usuwaniu błędów, w celu optymalizacji wydajności w całym cyklu tworzenia oprogramowania.

„Tworzenie oprogramowania jest jednym z zawodów, które mogą odnieść największe korzyści ze sposobu, w jaki generatywna sztuczna inteligencja na nowo definiuje anatomię pracy” – powiedział Ravi Kumar S, dyrektor generalny Cognizant. „Firma Cognizant zobowiązała się do zainwestowania w ciągu 3 lat biliona dolarów w generatywną sztuczną inteligencję, ponieważ wierzymy, że jest to skuteczne narzędzie wzmacniające potencjał ludzki a nasze partnerstwo z Google Cloud ma kluczowe znaczenie dla tego zobowiązania i realizacji przyjętej wizji”.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy, zgodnie z inicjatywą firmy Synapse, której celem jest podniesienie kwalifikacji miliona osób na całym świecie do 2026 roku, Cognizant zainwestuje w umożliwienie ponad 70 tysiącom pracownikom korzystania z wielu funkcji Cognizant w ramach oferty Google Cloud w zakresie sztucznej inteligencji. Ponadto Cognizant będzie pracować nad integracją Gemini ze swoim pakietem zautomatyzowanych platform i funkcji akceleracji, począwszy od niedawno przedstawionej platformy Cognizant Flowsource™️ dla programistów.

„Generatywna sztuczna inteligencja wykazuje potencjał w zakresie usprawnienia każdej fazy cyklu tworzenia oprogramowania, umożliwiając szybkie wygenerowanie kodu, rozwiązywanie problemów i automatyzację procesów” – powiedział Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud. „Szkoląc i udostępniając swoim pracownikom Gemini dla Google Cloud, Cognizant może zwiększyć tempo i poprawić jakość projektów programistycznych dla wspólnych klientów”.

Wdrożenie możliwości generatywnej sztucznej inteligencji w ramach zastrzeżonych wewnętrznych operacji i platform Cognizant pomoże firmie konsultingowej uzyskać szerszy wgląd, zoptymalizować procesy i ulepszyć doświadczenia użytkowników w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Oczekiwane kluczowe korzyści obejmują:

  • Zwiększenie zdolności do analizowania raportów o incydentach, szybkiego identyfikowania przyczyn źródłowych i wdrażanie rozwiązań na różnych platformach Cognizant.
  • Nowe funkcje czatu oparte na sztucznej inteligencji w ramach Cognizant Flowsource™️, umożliwiające użytkownikom przyspieszenie procesu tworzenia kodu, automatyzację testów i dokumentacji oraz zwiększenie automatyzacji samoobsługi dla użytkowników biznesowych.
  • Bardziej intuicyjne i spersonalizowane doświadczenia dla użytkowników biznesowych i zespołów IT dzięki wykorzystaniu interfejsu naturalnego języka Gemini dla Cognizant Neuro® AI i Cognizant Neuro® IT Operations, dzięki czemu użytkownicy mogą w prostszy sposób żądać aktualizacji statusu operacji i wnioskować o dostęp do nowych usług.
  • Szybsze wyszukiwanie i analiza informacji w ramach Cognizant Neuro® IT Operations, umożliwiająca użytkownikom szybkie uzyskiwanie informacji niezbędnych do wykonywania codziennej pracy. Użytkownicy mogą korzystać z naturalnego interfejsu czatu, aby sprawnie wyszukiwać m.in. artykuły z bazy wiedzy, podręczniki i najlepsze rozwiązania.

Zgodnie z planami Cognizant dotyczącymi inwestowania w głębokie kompetencje związane ze sztuczną inteligencją, firma utworzy Gemini Studio w każdym ze swoich centrów innowacji sztucznej inteligencji w chmurze w Bangalore, Londynie i Plano w Teksasie, aby wspierać klientów korporacyjnych w tworzeniu pomysłów, projektowaniu i skalowaniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Cognizant utworzy również Centra Doskonałości Gemini w swoich nowych dedykowanych centrach Google Cloud w Meksyku i Rumunii, a także będzie kontynuować ekspansję w Indiach, aby przyspieszyć sukcesy klientów dzięki rozwiązaniom generatywnej sztucznej inteligencji.

Google Cloud będzie wspierać Cognizant w dalszym rozwoju najlepszych praktyk z zakresu inżynierii oprogramowania opartych na sztucznej inteligencji oraz pomagać Cognizant Google Cloud Al University w realizacji zaawansowanych kursów dotyczących korzystania ze sztucznej inteligencji.

Cognizant jest globalnym partnerem Google Cloud w zakresie integracji systemów i sponsorem konferencji Google Cloud Next ’24. W maju 2023 roku firma Cognizant poinformowała o nawiązaniu ważnego partnerstwa w obszarze sztucznej inteligencji z Google Cloud. Partnerstwo to zostało rozszerzone w sierpniu 2023 roku w celu opracowania rozwiązań dla dużych modeli językowych w obszarze opieki zdrowotnej i wykorzystania potencjału generatywnej sztucznej inteligencji w szeregu wyzwań biznesowych związanych z opieką zdrowotną.

Cognizant

Cognizant(Nasdaq: CTSH) tworzy nowoczesną działalność biznesową. Pomagamy naszym klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę w dynamicznie zmieniającym się świecie. Razem sprawiamy, że codzienne życie staje się lepsze. O tym, tym jak to robimy, można dowiedzieć się na stronie www.cognizant.com lub @cognizant.

Google Cloud

Google Cloud to nowy sposób wykorzystania chmury, zapewniający sztuczną inteligencję, infrastrukturę, programistów, dane, bezpieczeństwo i modele współpracy z myślą o teraźniejszości i przyszłości. Google Cloud oferuje potężny, w pełni zintegrowany i zoptymalizowany stos AI z własną infrastrukturą na skalę globalną, niestandardowymi chipami, generatywnymi modelami sztucznej inteligencji i platformą programistyczną, a także aplikacjami opartymi na sztucznej inteligencji, aby pomóc organizacjom się rozwijać. Klienci w ponad 200 krajach i regionach świata korzystają z Google Cloud jako zaufanego partnera technologicznego.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/cognizant-i-google-cloud-rozszerzaja-wspolprace-w-zakresie-sztucznej-inteligencji

Zdjęcie: Google Cloud