Do Wydarzenia pozostało
O wydarzeniu
Tematem przewodnim konferencji był kryzys energetyczny wywołany przez agresję rosyjską na Ukrainę w lutym 2022 roku. Wybitni eksperci zastanawiali się w tym kontekście nad unijnym Zielonym Ładem. Dotychczasowa polityka klimatyczna i energetyczna UE spowodowała, że cała wspólnota stała się głęboko zależna od rosyjskich surowców, a tym samym wojna na Ukrainie w dramatyczny sposób zwiększyła koszty tej polityki w sytuacji kryzysu energetycznego. Bruksela odpowiedziała na ten kryzys, dążąc do stopniowej dywersyfikacji źródeł rosyjskich. Pojawiły się też postulaty wprowadzenia w niektórych państwach członkowskich pułapów cenowych dla energii dla odbiorców końcowych. Niemniej kryzys energetyczny w Europie wywołany przez Federację Rosyjską zmusza do rewizji wcześniejszej polityki.
Film podsumowujący
Konferencja #GreenLab „Polityka klimatyczna. Zielony Ład do korekty” w 26 września 2022 roku była niezwykłym wydarzeniem, ale gdybyście chcieli sobie przypomnieć lub zachęcić znajomych, aby wzięli udział w następnej edycji, to przygotowaliśmy film podsumowujący. Zachęcamy do oglądania i udostępniania.
Termin:
26 września 2022, godz. 13:00
Prelegenci
Piotr Pyzik
Podsekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego
Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Studia wyższe ukończył na wydziale: politologia, dyplomacja i stosunki międzynarodowe.
Paweł Sałek
Doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej
Urzędnik, specjalista ochrony środowiska i energetyki, w latach 2015–2018 sekretarz stanu w Ministerstwa Środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, od 2018 doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.
prof. dr hab.
Tomasz Grzegorz Grosse
Socjolog, politolog i historyk. Profesorem na Uniwersytecie Warszawskim.
Redaktor naczelny kwartalnika Analizy Międzynarodowe, członek Kolegium Prezydenta RP ds. Polityki Międzynarodowej. Specjalizuje się w problematyce rozwoju regionalnego, studiach europejskich i zarządzania w administracji publicznej.
dr hab. Mariusz Ruszel
Polski politolog, dr hab. nauk społecznych, profesor uczelni Zakładu Ekonomii i prodziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
Profesor na uczelni w Zakładzie Ekonomii oraz prodziekan na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza i prezes zarządu w Instytucie Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza
dr Michał Paszkowski
politolog z Instytutu Europy Środkowej
Wysoko wykwalifikowany analityk zajmujący się badaniami naftowymi z szerokim doświadczeniem i wieloletnim zainteresowaniem energetyką.
dr Dominik P. Jankowski
Przedstawiciel Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO
Ekspert ds. polityki bezpieczeństwa, dyplomata, think-tanker, miłośnik mediów społecznościowych. Obecnie pracuje jako naczelnik Wydziału ds. OBWE i Wschodniego Wymiaru Bezpieczeństwa w MSZ RP. Wcześniej pracował m.in. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.
Andrzej Bondyra
Wiceprezes Zarządu Agencji Rynku Energi S.A.
Od 2019 r. związany z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A., gdzie pełnił między innymi funkcję Prezesa Zarządu PGE Dystrybucja S.A. Jest absolwentem Studiów magisterskich na Wydziale Chemii Spożywczej Politechniki Łódzkiej. Ponadto ukończył studia podyplomowe: Akademia Energetyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Artur Warzocha
Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych- Tauron Polska Energia S.A.
Od września 2020 r. do stycznia 2022 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu TAURON Nowe Technologie S.A. (spółka w 100 proc. zależna od Emitenta), gdzie nadzorował strategiczne projekty dotyczące kogeneracji, odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. Od
listopada 2019 r. do września 2020 r. pełnił funkcję zastępcy Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Jakub Wiech
Polski dziennikarz gospodarczy, eseista, poeta. Redaktor portalu Defence24.pl.
W czerwcu 2020 został nagrodzony za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej w konkursie Towarowej Giełdy Energii „Platynowe Megawaty”.
Marcin Gomoła
Wiceprezes Zarządu PZU Zdrowie SA
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, programu MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz kursu Certified Compliance Manager International (CCMI) na Frankfurt a/Main School of Finance & Management.
Do Grupy PZU dołączył w 2016 roku.
Lech Żak
Wiceprezes Zarządu
ds. Strategii i Rozwoju ENEA S.A.
Przeszedł wszystkie szczeble doświadczenia zawodowego, od zadań inżynierskich po menedżerskie, obejmując cały biznesowy obszar energetyki – od dystrybucji po wytwarzanie. Był m.in. pierwszym prezesem Enei Operator, a ostatnio – prezesem Enei Elektrowni Połaniec. Uczestniczył w warsztatach badawczych w Dolinie Krzemowej USA na Uniwersytecie Stanforda oraz Zarządzania projektami, Washington University, USA.
Piotr Apollo
Prezes Zarządu Tauron Nowe Technologie S.A.
Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami w obszarze strategicznych inwestycji
infrastrukturalnych, energetycznych, finansów, handlu oraz logistyki. Odpowiedzialny za koordynację
dużych projektów marketingowych, biznesowych oraz organizację imprez sportowych o charakterze
międzynarodowym.
PoBIERZ PROGRAM KONFERENCJI