Do Wydarzenia pozostało
O wydarzeniu
Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z konferencji, dostępnej tutaj
„Zielone Ubezpieczenia” to konferencja, która uwydatnia znaczenie tych ubezpieczeń, bez których niemożliwy będzie sprawny rozwój OZE i zrównoważonej działalności gospodarczej – dwóch filarów, na których w dużej mierze spoczywa sukces osiągnięcie celów klimatycznych, wytyczonych przez prawodawstwo unijne, m.in. Europejski Zielony Ład.
Będzie to pierwsze tego typu wydarzeniem w Polsce, podczas którego specjaliści z sektora ubezpieczeń i energetyki, wspólnie z gośćmi z sektora consultingu,
podejmą ekspercką dyskusję o przyszłości nowego rodzaju rynku ubezpieczeń, adresujących nowe obszary ryzyka związane z zieloną transformacją.
Termin:
14 września 2023, godz. 11:00
Miejsce:
Sala Amethyst, w biurowcu Central Point (ul. Marszałkowska 107, Warszawa).
Podsumowanie
Pierwsza odsłona konferencji „Zielone Ubezpieczenia” już za nami. W toku debaty eksperckiej, specjaliści ze świata ubezpieczeń, energetyki a także nadzoru ubezpieczeniowego oceniali gotowość rynku ubezpieczeń na zmiany transformacyjne. Konferencja objęta była patronatem medialnym Gazety Ubezpieczeniowej.
Partnerem Strategicznym wydarzenia „Zielone Ubezpieczenia” był PZU.
W trakcie panelu I oceniono, że zabezpieczanie transformacji energetycznej i wyłaniające się nowe obszary ryzyka są wyzwaniem, z którym rynek ubezpieczeniowy jest gotowy się mierzyć. Podkreślono jednak, że nie może on zostawić ludzi i przemysłu wysokoemisyjnego bez ubezpieczenia. Aby przemysł mógł zmierzać w kierunku transformacji, konieczne jest wsparcie rynku ubezpieczeń, również od strony reasekuracji. Niezbędna jest edukacja, która uwyraźni znaczenia „zieloności” dla efektywnego rozwoju „zrównoważonego”. Działaniem sprzyjającym funkcjonowaniu rynku w kierunku zrownoważoności może byc również uproszczenie i ujednolicenie ram regulacyjnych wokół definicji zrównoważoności, zarówno na poziomie unijnym, jak i krajowym.
W panelu II prelegenci podkreślali skalę wyzwań, z jakim musi się zmierzyć rynek energii, tak aby z powodzeniem przejść transformację. Przedmiotem dyskusji były także nowe aspekty ryzyka aktuarialnego – ryzyka technologicznego, związanego zarówno z użytkowaniem przemysłowych firm wiatrowych offshore, instalacjami PV, a także magazynami BESS oraz elektromobilnością. Paneliści wskazywali, że we wsparciu transformacji istotną rolę dla rynku ubezpieczeń ma do odegrania również sektor kapitałowy.
Przytoczono także wyzwania związane z szacowaniem ryzyka katastroficznego i modelowaniem go w ramach nowych, zrównoważonych produktów ubezpieczeniowych. Konferencja „Zielone Ubezpieczenia” może być zatem przyczynkiem do refleksji nad gotowością rynku ubezpieczeń do mitygowania ryzyka związanego z zieloną transformacją, a artykułowane w jej toku tezy – dobrym nakreśleniem kierunku działań.
Galeria zdjęć
Prelegenci
Sylwia Kozłowska
Head of Specialty i Członek Zarządu w Aon Polska Sp. z o.o
Hanna Ulańska
Risk Consulting Partner w EY Polska
Joanna Gorczyca
Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju – Grupa PZU
Damian Ziąber
Prowadzący i Moderator Panelu II
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Paweł Dygas
Head of Risk, Security & Antifraud w UNIQA Polska
Dr Adam H. Pustelnik
Dyrektor Departamentu Ryzyka i Ubezpieczeń, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Dyrektor Departamentu Ryzyka i Ubezpieczeń w PGE S.A
Od 2022 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu PGE Asekuracja S.A. brokera wewnętrznego Grupy Kapitałowej PGE S.A. Posiada licencję brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego.
PROGRAM KONFERENCJI
Formularz rejestracyjny
Formularz rejestracyjny został zamknięty. Dziękujemy za udział w konferencji!
Poprzednie wydarzenia
Konferencja #GreenLab „Polityka klimatyczna. Zielony Ład do korekty” w 26 września 2022 roku była niezwykłym wydarzeniem, ale gdybyście chcieli sobie przypomnieć lub zachęcić znajomych, aby wzięli udział w następnej edycji, to przygotowaliśmy film podsumowujący. Zachęcamy do oglądania i udostępniania.