Konferencja ESG: rynek kapitałowy i publiczny

Do Wydarzenia pozostało

  
Realizacja paneli I i II konferencji ESG: Rynek kapitałowy i publiczny została sfinansowana z programu PROO 1A

O wydarzeniu

W toku debaty przyjrzymy się kwestii implementacji wytycznych ESG na rynku kapitałowym, ze szczególnym uwzględnieniem roli compliance w prowadzeniu działalności licującej z kierunkiem ESG, oraz bardziej ogólnie-implementacji tych wytycznych w biznesie, i ich wpływie na rynek publiczny. Z uwagi, na co raz większą obecność tematyki ESG w przestrzeni biznesowej, a także wciąż niski poziom wiedzy na ten temat istnieje pilna potrzeba przeglądu i odczarowania tego tematu przez przewodnich aktorów rynkowych. Wspierając organizację konferencji ESG w biznesie, rynku kapitałowym i publicznym przyczyniasz się do kształtowania świadomości na temat wpływu koncepcji ESG, oraz regulacji w tym zakresie, na funkcjonowanie biznesu i rynku. Współpraca partnerska zwiększa ekspozycję i rozpoznawalność Twojej marki, ale również umiejscawia ją w centrum wiodącego kierunku zmian praktyk korporacyjnych.

Termin:

21 października 2022, godz. 11:00

Miejsce:

Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych


google html code

Uczestnicy Konferencji

Izabela Olszewska

Izabela Olszewska

Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Absolwentka Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe MBA na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Była słuchaczką kursu International Institute for Securities Market Development, zorganizowanego przez US Securities and Exchange Commission w Waszyngtonie.

Piotr Krygiel

Piotr Krygiel

Prezes Zarządu Fundacji GPW

Politolog, menedżer projektów, działacz społeczny. W 2004 ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. 2005-2010 pracownik Fundacji im. Stefana Batorego, w której zajmował się programem „Inicjatywy obywatelskie na Wschodzie”, wspierającym NGO na Białorusi i Ukrainie. 

dr Wojciech Nagel

dr Wojciech Nagel

Przewodniczący RN Fundacji GPW

Doktor nauk ekonomicznych (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, 2001). Z rynkiem finansowym związany od 1996 r. Pracował m.in. w Banku Handlowym, KNF, KFK i IGTE. Od 2013 r. związany z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

Marcin Gomoła

Marcin Gomoła

Wiceprezes Zarządu PZU Zdrowie SA

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, programu MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz kursu Certified Compliance Manager International (CCMI) na Frankfurt a/Main School of Finance & Management.
Do Grupy PZU dołączył w 2016 roku. 

dr Tomasz Wiśniewski

dr Tomasz Wiśniewski

Koordynator ds. ESG rynku kapitałowego w GPW

Doktor nauk ekonomicznych, Przewodniczący Rady Nadzorczej GPW Benchmark S.A. oraz wicedyrektor Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Wskaźników  na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odpowiedzialny za realizację strategii ESG dla rynku kapitałowego. 

dr inż. Andrzej Skrobiszewski

dr inż. Andrzej Skrobiszewski

 Prezes Zarządu Fundacji R&D HUB

Manager i ekspert z udokumentowanymi sukcesami w realizacji projektów B+R. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia i wdrażania innowacyjnych oraz rozwojowych rozwiązań.

Dominika Kozakiewicz

Dominika Kozakiewicz

Chief Executive Officer w Aon Polska

Posiada bogate doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. W 1991 roku dołączyła do zespołu Polbrokers, a następnie przeszła przez kolejne etapy kariery zawodowej m. in. w AIG, Zurich, Gras Savoye, Generali, PZU i w ostatnim czasie w Marsh, gdzie pełniła funkcję Dyrektora Generalnego, po czym powierzono jej zadanie utworzenia Międzynarodowego Zespołu Wsparcia Biznesu w Polsce.

dr Joanna Róg-Dyrda

dr Joanna Róg-Dyrda

ALTO Advisory S.A

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów działających na rynku kapitałowym. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz spółek publicznych i emitentów. Doradzała również domom maklerskim, funduszom inwestycyjnym, bankom czy instytucjom płatniczym.

Robert Zapotoczny

Robert Zapotoczny

Prezes PFR Portal PPK

Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeniowym. Początkowo jako dyrektor sprzedaży w wiodących na polskim rynku firmach ubezpieczeniowych, od 2016 roku jako członek międzyresortowego zespołu pracującego nad ustawą o pracowniczych planach kapitałowych, w strukturze grupy kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju. 

PoBIERZ PROGRAM KONFERENCJI

Organizatorzy

Wspierają nas

Patronat Honorowy

Partner Strategiczny

Partner Wspierający

Partner Honorowy

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Medialni

Galeria

Formularz rejestracyjny

Brak aktualnych wydarzeń.