Astronergy wspomaga projekty fotowoltaiczne o mocy 125 MW realizowane przez Solartech w Polsce

Podziel się tym wpisem:

Współpracując z Solartech, liderem polskiego rynku EPC, spółka Astronergy wdrożyła wysokowydajne moduły do obsługi dwóch projektów farm fotowoltaicznych w Augustynce i Jeziórku. Inwestycje o łącznej mocy 125 MW są dowodem ogromnego zaangażowania Astronergy w zrównoważone rozwiązania energetyczne i przyczyniają się do dynamicznego rozwoju energii odnawialnej w regionie.

Moduły fotowoltaiczne Astronergy z serii ASTRO, charakteryzujące się wyjątkową wydajnością i niezawodnością, znajdą zastosowanie w farmach fotowoltaicznych Augustynka i Jeziórko, wpływając tym samym na pozytywne zmiany w lokalnym środowisku. Oczekiwana roczna produkcja ekologicznej energii elektrycznej na poziomie 12,76 mln kWh przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o około 102 718 ton rocznie.

Polska systematycznie zwiększa udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym, dążąc do zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i przejścia na bardziej zrównoważony koszyk energetyczny. Projekty farm fotowoltaicznych Augustynka i Jeziórko doskonale odzwierciedlają krajowe cele w zakresie odnawialnych źródeł energii, demonstrując przy tym zaangażowanie we wdrażanie ekologicznych technologii energetycznych i walkę ze zmianami klimatycznymi.

Bartek Zysiński, dyrektor generalny Solartech, z zadowoleniem wyraził się o projektach, stwierdzając:

„Jako czołowy podmiot działający w formule EPC i wykonawca projektów Solartech wyrażam entuzjazm dla współpracy z Astronergy, której celem jest dostarczanie najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku dla naszych farm fotowoltaicznych na skalę użytkową”.

Źródło, zdjęcie: Astronergy, PR Newswire, https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/astronergy-wspomaga-projekty-fotowoltaiczne-o-mocy-125-mw-realizowane-przez/X