Podsumowanie prac obecnej kadencji PE w zakresie polityki energetycznej

Podziel się tym wpisem:

Podczas 6. posiedzenia Senatu wystąpiła przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola. W spotkaniu uczestniczyli także przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych senator Grzegorz Schetyna, szef polskiej delegacji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Andrzej Halicki i Szef Kancelarii Senatu Adam Niemczewski.

W przemówieniu na forum Senatu przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola podsumowała prace obecnej kadencji PE, odniosła się do kwestii wojny w Ukrainie, a także planowanych w czerwcu 2024 r. wyborów do PE.

W swoim wystąpieniu przewodnicząca Roberta Metsola podsumowała też prace obecnej kadencji PE, przede wszystkim w zakresie polityki energetycznej, bezpieczeństwa i obronności, kwestii dotyczących równości, wolności mediów, cyfryzacji i rolnictwa. W jej ocenie z wielu decyzji PE może być dumny, ale były też takie, które zostały podjęte zbyt szybko, jak na przykład w sprawie ograniczenia stosowania pestycydów. Za jeden z największych sukcesów uznała zmniejszenie o 75% importu gazu ziemnego z Rosji. Jak podkreśliła, dzięki zwiększeniu możliwości magazynowania gazu i przyśpieszeniu rozwoju OZE udało się ograniczyć kryzys energetyczny w UE.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/polityka-i-spoleczenstwo/cis-senat-odwiedzila-przewodniczaca-parlamentu-europejskiego-roberta/TT

Zdjęcie: pixabay