Inwestująca w przyszłościowe projekty firma JR Holding zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Podziel się tym wpisem:

Ponad 300 milionów złotych – to wartość dotychczasowych inwestycji spółki JR Holding ASI w innowacyjne projekty związane m.in. z OZE, biotechnologią czy sztuczną inteligencją. W poniedziałek 18 marca firma ta dołączy do grona spółek notowanych na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

JR Holding ASI S.A. nie jest nowicjuszem na warszawskiej giełdzie – już od 2012 roku spółka budowała swoją rozpoznawalność i zaufanie wśród inwestorów na rynku alternatywnym NewConnect. Przez ten okres wycena firmy urosła o niemal 900 proc. – do blisko 313 mln zł. Przejście na główny parkiet GPW to kolejny etap w rozwoju firmy, otwierający przed nią nowe możliwości biznesowe.

Spółka koncentruje się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: odnawialne źródła energii, rynek gier komputerowych, lifestyle, sztuczna inteligencja, nowoczesne media czy biotechnologia. Obejmując w nich część udziałów, wspiera ambitne i innowacyjne projekty nie tylko dodatkowymi środkami finansowymi, ale również kompetencjami oraz wiedzą własnego zespołu.

W portfelu inwestycyjnym JR Holding ASI S.A. znajdują się m.in. SatRev (wrocławski startup uczestniczący w produkcji i wynoszeniu w przestrzeń kosmiczną satelitów), UNIQA (spółka rozwijające technologię podejmowania decyzji ubezpieczeniowych w oparciu o AI) czy Flexee (mobilna aplikacja pełniąca funkcję nowoczesnego benefitu finansowego dla pracowników).

„Liczymy na to, że wejście na Główny Rynek GPW ułatwi przyciągnięcie inwestorów, którzy nie mają w swojej strategii inwestowania w spółki z NewConnect. Szczególnie dotyczy to większych podmiotów i inwestorów instytucjonalnych, ponieważ obrót na rynku alternatywnym zdominowany jest głównie przez inwestorów indywidualnych” – przekonuje January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding ASI S.A.

Głównym celem spółki na najbliższe lata jest dywersyfikacja posiadanego portfela oraz dalsze inwestowanie w najbardziej innowacyjne firmy i startupy.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/inwestujaca-w-przyszlosciowe-projekty-firma-jr-holding-zadebiutuje-na-glownym

Zdjęcie: pixabay, net