Cognizant Flowsource™ – platforma do współczesnej inżynierii oprogramowania z generatywną AI

Podziel się tym wpisem:

Platforma zapewnia zintegrowany i holistyczny sposób monitorowania i usprawniania każdego etapu cyklu życia dostarczania oprogramowania.

Spółka Cognizant (Nasdaq: CTSH) ogłosiła wprowadzenie platformy Cognizant Flowsource™ opartej o generatywną sztuczną inteligencję (gen AI)™, której celem jest wprowadzenie nowej generacji inżynierii oprogramowania dla przedsiębiorstw. Cognizant Flowsource łączy w sobie wszystkie etapy cyklu życia tworzenia oprogramowania oraz zasoby i narzędzia cyfrowe, które pomagają wielofunkcyjnym zespołom inżynieryjnym dostarczać wysokiej jakości kod w szybszy sposób i przy zwiększonej kontroli i transparentności.

W miarę, jak każda branża staje się tak naprawdę branżą technologiczną, dynamika rynku zmienia się w zawrotnym tempie. Wschodzące technologie, nowe konkurencyjne podmioty na rynku i nowe wymogi klientów sprawiają, że organizacje muszą osiągać tempo zmian, którego często nie da się wprowadzić ze względu na złożoność modeli technologicznych, rozdrobnione zastosowanie nowoczesnych procesów inżynieryjnych, poleganie na starszych rozwiązaniach i konieczność poniesienia wysokich kosztów.

„W erze gen AI, pogoń za innowacjami przynosi organizacjom mnóstwo możliwości szybszej pracy – ale należy robić to w zrównoważony sposób, a >>większa prędkość<< nie powinna oznaczać >>większej liczby problemów<<” – powiedział Prasad Sankaran, wicedyrektor wykonawczy (EVP) działu Software and Platform Engineering firmy Cognizant. „Cognizant Flowsource odpowiada na tę rosnącą potrzebę i pomaga organizacjom poprawić swoje tempo pracy oraz jakość i spójność w całym procesie tworzenia oprogramowania. W efekcie skraca się czas wprowadzenia na rynek nowych i innowacyjnych produktów i usług i poprawia się ich skalowalność, co umożliwia przedsiębiorstwom wyprzedzenie konkurencji”.

Cognizant Flowsource zapewnia jednolitą platformę inżynieryjną łączącą pracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w dostarczanie oprogramowania ze społecznością tworzącą to oprogramowanie. Narzędzia i automatyzacja procesów w oparciu o gen AI funkcjonują w całym cyklu pracy przy tworzeniu oprogramowania, co pozwala członkom zespołu na szybsze działanie i większe skupienie na wymiernych i policzalnych rezultatach. Przykładowo, zespoły mogą zapewnić sobie samodzielną obsługę poprzez szablony do przygotowania kodu i środowisk, automatyzacji testów i tworzenia dokumentacji, wykorzystywać bazy wiedzy przedsiębiorstwa do ponownego używania kodu i komponentów oraz przyspieszać proces tworzenia kodu dzięki odpowiednio wytrenowanym modułom typu copilot.

„Cognizant Flowsource daje znacznie więcej niż tylko wzrost produktywności. Pozwala zapewnić wysokiej jakości kod wyjściowy dzięki wbudowanym, dobrze zaprojektowanym praktykom i wielopoziomowej kontroli jakości” – powiedział Mukesh Dialani, wiceprezes IDC Research, dział Digital Engineering and Operational Technology Services. „Dzięki Cognizant Flowsource, specjaliści mogą skupić się na tym, co naprawdę ważne, nie marnując czasu na powtarzalne i niepodnoszące wartości produktów czynności. Gdybym był klientem, doceniłbym sposób, w jaki Cognizant Flowsource pozwala mi uwolnić się od długu technologicznego i szybciej rozwiązywać pojawiające się problemy, aby skupić się na tym, co ma największe znaczenie w mojej branży”.

Dzięki Cognizant Flowsource, podmioty biznesowe i inżynieryjne mogą zwiększyć przejrzystość swojego ekosystemu inżynierii oprogramowania. Problemy rozwiązuje się szybciej, lepiej rozumie się wpływ podejmowanych działań, a strategie można wprowadzać w sposób płynniejszy. Cognizant Flowsource funkcjonuje także jako rozszerzalna platforma, która pozwala firmom na dodawanie zewnętrznych wtyczek, aby jeszcze bardziej przyspieszyć procesy pracy.

Cognizant Flowsource dołącza do innych platform wprowadzonych ostatnio przez Cognizant, w tym Cognizant Neuro® AI, Cognizant Neuro® IT Operations i Cognizant Skygrade™, które pozwalają przedsiębiorstwom zarządzać złożonością swoich środowisk IT i modernizować się w kierunku architektury natywnie chmurowej.

Więcej informacji o tym, jak zacząć korzystać z Cognizant Flowsource tutaj.

Cognizant z zaangażowaniem utrzymuje najwyższe standardy odpowiedzialnej i etycznej AI, skupiając się na bezpieczeństwie, prywatności, przejrzystości i inkluzywności. Więcej informacji o podejściu firmy Cognizant do generatywnej sztucznej inteligencji i zaangażowaniu firmy w odpowiedzialną AI można znaleźć tutaj.

Cognizant

Cognizant (Nasdaq: CTSH) odpowiada za inżynierię nowoczesnej działalności biznesowej. Pomaga klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę w dynamicznie zmieniającym się świecie. Sprawia, że codzienne życie staje się lepsze. O tym, tym jak to robi, można dowiedzieć się na stronie www.cognizant.com lub na profilach społecznościowych firmy.

Źródło: Cognizant Technology Solutions Corporation

Źródło informacji: PR Newswire, https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/cognizant-flowsourcetm-platforma-do-wspolczesnej-inzynierii-oprogramowania-z

Zdjęcie: www.pixabay.com