Moduł fotowoltaiczny z podwójnym szkłem typu N firmy Shanghai Electric otrzymuje certyfikat TÜV Süd

Podziel się tym wpisem:

Shanghai Electric („Spółka”, SEHK:2727, SSE:601727) ogłosiła, że spółka Nency Solar Technology (Nantong) Co., Ltd. („Nency Solar”), będąca częścią Shanghai Electric, otrzymała certyfikat IEC 61215:2021 i IEC 61730:2023 dla modułu fotowoltaicznego (PV) z podwójnym szkłem typu n. Certyfikaty zostały przyznane przez globalną jednostkę testującą, kontrolującą i certyfikującą TÜV SÜD po przeprowadzeniu szczegółowych ocen mających na celu przetestowanie i zweryfikowanie wydajności, bezpieczeństwa, żywotności i niezawodności modułów solarnych, w trakcie których produkt uzyskał wyjątkowe wyniki.

Nowy kamień milowy, który potwierdza czołową pozycję Shanghai Electric w technologii solarnej, stanowi kolejny dowód uznania dla firmy pod względem jakości i funkcjonalności produktów, która stale inwestuje w badania i rozwój, aby zwiększyć innowacyjność technologiczną i wzmocnić swoją pozycję w branży energii odnawialnej, torując drogę do rozwoju bardziej wydajnych, niezawodnych i wysokowydajnych produktów solarnych, które pomogą światu przyspieszyć w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

Wprowadzony na rynek w 2023 r. moduł fotowoltaiczny Nency Solar z podwójnym szkłem typu n jest pierwszym produktem stworzonym przez spółkę z myślą o opracowaniu wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych, co stanowi znaczący krok naprzód na drodze do rozwoju technologii solarnej. Moduł dysponuje mocą wyjściową do 630 W, współczynnikiem efektywności na poziomie 3% i wysokim wskaźnikiem dwustronności, a do jego zalet należy niska temperatura, niska degradacja wywołana światłem (LID) i niska degradacja wywołana napięciem (PID), co poprawia jego wszechstronność i długi czas użytkowania, a także trwałość w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Wprowadzenie na rynek modułu fotowoltaicznego, będącego przełomowym osiągnięciem na mapie drogowej Shanghai Electric w zakresie nowych produktów energetycznych, podkreśla autonomię firmy w zakresie produkcji i rozwoju fotowoltaiki, a także stanowi ważny krok w kierunku ekologicznego, niskoemisyjnego i wysokiej jakości rozwoju oraz tworzy ważne podstawy dla globalnej ekspansji.

Nency Solar, spółka zależna będąca w pełni własnością Shanghai Electric, została założona w czerwcu 2023 r. w następstwie porozumienia między Shanghai Electric a władzami dzielnicy Haimen w mieście Nantong, umożliwiającego spółce założenie w mieście bazy produkcyjnej i badawczo-rozwojowej w zakresie energii słonecznej. Projekt zapoczątkował partnerstwo między miastem Nantong a spółką, mające na celu zbadanie nowych modeli rozwoju, które przyspieszą rozwój sektora energii słonecznej. Dążąc do osiągnięcia zdolności produkcyjnej 4,8 GW w zakresie wysokowydajnych heterozłączowych (HJT) modułów słonecznych, powstanie Nency Solar ma umożliwić przekształcenie Nantong w centrum fotowoltaiki, co ma zasadnicze znaczenie dla umożliwienia miastu modernizacji przemysłowej.

W sierpniu 2023 r. Nency Solar i TÜV SÜD rozpoczęły strategiczne partnerstwo skoncentrowane na innowacjach w dziedzinie fotowoltaiki, które obejmuje projekty związane z testowaniem produktów, certyfikacją, usługami wiedzy i szkoleniami. Partnerzy połączą siły w celu zbadania technologii neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla oraz wykorzystania swoich zasobów i wiedzy specjalistycznej do współpracy w takich obszarach, jak łańcuch przemysłowy, standardowe systemy oraz integracja przemysłu i finansów.

Sojusz biznesowy pozwoli im wspólnie opracować standardy przemysłowe dla technologii wysokowydajnych modułów typu N, które pomogą ocenić i zweryfikować niezawodność modułów w rzeczywistych warunkach. Ponadto podejmie się projektów mających na celu ocenę zastosowania i emisji dwutlenku węgla modułów typu N w zewnętrznych elektrowniach słonecznych. Patrząc w przyszłość, Shanghai Electric zamierza wykorzystać swoje przełomowe osiągnięcia techniczne, aby katalizować innowacje w zakresie nowych produktów związanych z energią. Dążąc do zwiększenia swojego globalnego zasięgu poprzez rozszerzenie partnerstwa w sektorze energetycznym, firma zamierza zainwestować więcej zasobów w celu zbadania nowych technologii, aby pomóc w rozwoju sektora, umożliwiając krajom na całym świecie osiągnięcie celów w zakresie emisji dwutlenku węgla dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/ 

Źródło: Shanghai Electric 

Źródło informacji: PR Newswire, https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/modul-fotowoltaiczny-z-podwojnym-szklem-typu-n-firmy-shanghai-electric-otrzymuje

Zdjęcie: www.pixabay.com