Inteligentne zarządzanie energią w domu

Podziel się tym wpisem:

Podczas targów InterSolution 2024 organizowanych we Flanders Expo w Belgii, firma Beny zaprezentowała swoje czołowe rozwiązania, ustanawiając nowy punkt odniesienia w zakresie inteligentnego zarządzania energią w domu. Innowacyjne ładowarki pojazdów elektrycznych AC i inteligentne systemy zarządzania energią w domu prezentowane na targach pokazują niesłabnące zaangażowanie firmy Beny w zrównoważony rozwój i innowacyjność.

Na tle dynamicznych zmian na rynku nowej energetyki rośnie popyt na inteligentne zarządzanie energią w domu. Podczas targów firma Beny zademonstrowała swoje rozwiązania do zarządzania energią w domu, które spotkały się z szerokim zainteresowaniem odwiedzających. System został zaprojektowany do integracji z domowymi sieciami wyposażonymi w systemy fotowoltaiczne (PV). System BEMS w czasie rzeczywistym mierzy energię wytwarzaną przez fotowoltaikę i kontroluje BEMC, dostosowując zużycie energii urządzeń domowych, takich jak podgrzewacze wody i pompy ciepła. Użytkownicy zarządzają energią poprzez ustawianie różnych trybów energii. Przykładowo, w trybie priorytetu domowego, system dynamicznie dostosowuje wykorzystanie energii przez inne urządzenia, nadając priorytet zapotrzebowaniu na energię w domu.

Domowy system zarządzania energią w płynny sposób integruje się z ładowarkami pojazdów elektrycznych. Gdy system fotowoltaiczny wytwarza więcej energii niż zużywa gospodarstwo domowe, system w czasie rzeczywistym komunikuje się z ładowarką EV, zwiększając jej moc, aby zapewnić możliwość dojazdów i podróży na napędzie w pełni elektrycznym. Podczas targów przedstawiciele firmy Beny szczegółowo omawiali zasady działania systemu, co spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Ładowarki samochodów elektrycznych AC firmy Beny wyposażone są w szereg funkcji ochrony i funkcji inteligentnych, dzięki czemu zapewniają użytkownikom lepsze doświadczenia. Dzięki łączności Wi-Fi lub Bluetooth użytkownicy mogą utworzyć połączenie pomiędzy ładowarką a swoim telefonem, zapewniając zdalne monitorowanie i zarządzanie ładowaniem w oparciu o OCPP. Odwiedzający wystawę mogą na własne oczy zobaczyć niezrównane parametry ładowarek pojazdów elektrycznych firmy Beny, które zaspokajają wszystkie potrzeby posiadaczy tych pojazdów.

„Z radością prezentujemy nasze rozwiązania energetyczne dla domu na targach InterSolution 2024 – powiedział dyrektor ds. sprzedaży firmy Beny. – Beny nadal będzie oferować swoim klientom zaawansowane systemy zarządzania energią w domu zintegrowane z nowymi systemami do wytwarzania energii, promując zrównoważony rozwój energetyki domowej”.

Imponujące wyniki firmy Beny podczas InterSolution 2024 dają uczestnikom wgląd w inteligentną i ekologiczną przyszłość energetyki domowej. Produkty spółki liderują na rynku nie tylko dzięki innowacjom technicznym, ale zapewniają też użytkownikom narzędzia do tego, aby żyć zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Jako lider branży nowej energetyki, firma Beny będzie nadal napędzać innowacje techniczne i oferować swoim użytkownikom coraz bardziej inteligentne i bezpieczne dla środowiska rozwiązania.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/targi-intersolution-2024-beny-na-czele-rewolucji-zarzadzania-energia-w-domu

Zdjęcie: pixabay