Strategiczna inwestycja, której celem jest stworzenie wysokiej jakości, zróżnicowanego, zintegrowanego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym

Podziel się tym wpisem:

MidOcean Energy („MidOcean”), spółka o zasięgu globalnym działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, czołowy instytucjonalny podmiot inwestujący w ogólnoświatowy sektor energii i infrastruktury, ogłosiła dzisiaj pozyskanie strategicznej inwestycji od Mitsubishi Corporation („Mitsubishi Corp”). Inwestycja Mitsubishi Corp przyspieszy realizację strategii MidOcean, której celem jest stworzenie wysokiej jakości, zróżnicowanego, zintegrowanego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym.

Mitsubishi Corp od ponad 50 lat aktywnie uczestniczy w rynku LNG i dokonała inwestycji w 12 przedsięwzięć realizowanych w ośmiu krajach. Nowo nawiązane partnerstwo stanowi wyraz zaangażowania obu firm na rzecz branży LNG oraz roli LNG jako kluczowego czynnika umożliwiającego transformację energetyczną. Celem Mitsubishi Corp jest rozwój prowadzonej działalności, dążąc do osiągnięcia społeczeństwa neutralnego pod względem poziomu emisji przy jednoczesnej realizacji swojego zobowiązania jako stabilnego dostawcy energii oraz stale wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów.

Inwestycja pogłębia bazę inwestorów MidOcean zaliczanych do najwyżej notowanych przedsiębiorstw oraz wykorzystuje istotną dynamikę MidOcean, którą firma może się poszczycić od momentu jej powstania pod koniec 2022 r. Firma MidOcean podała niedawno informację o finalizacji transakcji nabycia udziałów Tokyo Gas w portfelu zintegrowanych australijskich projektów LNG.

De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean, powiedział:

„Ogromnie cieszymy się, że Mitsubishi Corp dołącza do grona głównych inwestorów MidOcean Energy. Mitsubishi Corp jest pionierem w globalnej branży LNG i może się poszczycić nie tylko bogatą wiedzą fachową, ale także skutecznymi prognozami pozwalającymi na identyfikowanie cennych możliwości. Inwestycja stanowi wyraz solidnych podstaw rynku LNG i strategii MidOcean, której celem jest stworzenie konkurencyjnej platformy wzrostu w sektorze LNG w perspektywie długoterminowej z korzyścią dla inwestorów”.

R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG, powiedział:

„Powitanie w gronie głównych inwestorów i partnerów strategicznych branżowego giganta, jakim jest Mitsubishi Corp, przyspieszy postępy MidOcean na drodze do wypracowania dużego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym. Potrzeby całego świata pod względem transformacji energetycznej przyczyniają się do szybkiego wzrostu zapotrzebowania na LNG, dlatego cieszymy się z możliwości dalszej realizacji tej atrakcyjnej, istotnej ścieżki u boku inwestorów i partnerów”.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 22,9 mld USD na dzień 31 grudnia 2023 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 41-letniej historii firma EIG przeznaczyła ponad 47,1 mld USD na sektor energetyczny w drodze wsparcia ponad 405 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Do klientów EIG należy wiele wiodących funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy wieczystych, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

Informacje o MidOcean Energy

MidOcean Energy, spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, dąży do wypracowania zróżnicowanego, odpornego globalnego portfela LNG konkurencyjnego zarówno pod względem kosztów, jak i poziomu emisji. Spółka odzwierciedla przeświadczenie EIG o tym, że LNG stanowi kluczowy czynnik umożliwiający transformację energetyczną oraz rosnące znaczenie LNG jako strategicznego zasobu energetycznego w kontekście geopolitycznym. Spółką MidOcean Energy zarządza De la Rey Venter, weteran branży z 26-letnim doświadczeniem operacyjnym, który w toku swojej kariery piastował wiele stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, w tym pełnił funkcję globalnego dyrektora ds. LNG w Shell Plc.

Informacje o Mitsubishi Corporation

Mitsubishi Corp prowadzi szeroko zakrojoną działalność w wielu branżach realizowaną pod nadzorem ośmiu grup przedsiębiorstw branżowych: Environmental Energy, Materials Solution, Mineral Resources, Urban Development & Infrastructure, Mobility, Food Industry, Smart-Life Creation oraz Power Solution.Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.mitsubishicorp.com/jp/en/, https://www.businesswire.com/news/home/20240401674969/pl/ , www.eigpartners.com, www.midoceanenergy.com.Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/nalezaca-do-eig-spolka-midocean-energy-oglasza-strategiczna-inwestycje-mitsubishi

Zdjęcie: pexels