Konferencja „Polityka klimatyczna. Zielony Ład do korekty”

Do Wydarzenia pozostało

  

O wydarzeniu

Tematem przewodnim konferencji będzie kryzys energetyczny wywołany przez agresję rosyjską na Ukrainę w lutym 2022 roku. Wybitni eksperci zastanowią się w tym kontekście nad unijnym Zielonym Ładem. Dotychczasowa polityka klimatyczna i energetyczna UE spowodowała, że cała wspólnota stała się głęboko zależna od rosyjskich surowców, a tym samym wojna na Ukrainie w dramatyczny sposób zwiększyła koszty tej polityki w sytuacji kryzysu energetycznego. Bruksela odpowiedziała na ten kryzys, dążąc do stopniowej dywersyfikacji źródeł rosyjskich. Pojawiły się też postulaty wprowadzenia w niektórych państwach członkowskich pułapów cenowych dla energii dla odbiorców końcowych. Niemniej kryzys energetyczny w Europie wywołany przez Federację Rosyjską zmusza do rewizji wcześniejszej polityki.

Termin:

26 września 2022, godz. 10:00

Miejsce:

Sala Notowań Giełdy Papierów Wartościowych


google html code

Prelegenci

prof. dr hab. Tomasz Grzegorz Grosse

prof. dr hab. 
Tomasz Grzegorz Grosse

Socjolog, politolog i historyk. Profesorem na Uniwersytecie Warszawskim.

Redaktor naczelny kwartalnika Analizy Międzynarodowe, członek Kolegium Prezydenta RP ds. Polityki Międzynarodowej. Specjalizuje się w problematyce rozwoju regionalnego, studiach europejskich i zarządzania w administracji publicznej.

Paweł Sałek

Paweł Sałek

Doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej

Urzędnik, specjalista ochrony środowiska i energetyki, w latach 2015–2018 sekretarz stanu w Ministerstwa Środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, od 2018 doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Jakub Wiech

Jakub Wiech

Polski dziennikarz gospodarczy, eseista, poeta. Redaktor portalu Defence24.pl.

W czerwcu 2020 został nagrodzony za najlepszą publikację o rynku energii elektrycznej w konkursie Towarowej Giełdy Energii „Platynowe Megawaty”.

dr hab. Mariusz Ruszel

dr hab. Mariusz Ruszel

Polski politolog, dr hab. nauk społecznych, profesor uczelni Zakładu Ekonomii i prodziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Profesor na uczelni w Zakładzie Ekonomii oraz prodziekan na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza i prezes zarządu w Instytucie Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

dr Michał Paszkowski

dr Michał Paszkowski

politolog z Instytutu Europy Środkowej 

Wysoko wykwalifikowany analityk zajmujący się badaniami naftowymi z szerokim doświadczeniem i wieloletnim zainteresowaniem energetyką.

Przedstawiciel Ministerstwa Aktywów Państwowych

Przedstawiciel Agencji Rynku Energi S.A.

Przedstawiciel Tauron Polska Energia

Przedstawiciel PGE Polska Grupa Energetyczna

Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego

Przedstawiciel Stałego Przedstawicielstwa RP przy NATO

Przedstawiciel Enea S.A.

PoBIERZ PROGRAM KONFERENCJI

Wspierają nas

Partner Merytoryczny

Partner Logistyczny

Galeria