Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

Podziel się tym wpisem:

Spółka Electric Wind Power podmiot zależny Shanghai Electric, wiodący chiński producent urządzeń z zakresu lądowej energetyki wiatrowej i jeden z największych chińskich producentów urządzeń z zakresu morskiej energetyki wiatrowej – podpisała ostatnio umowę na dostawę zaawansowanych turbin wiatrowych partnerom joint venture, Hai Anh Wind Power, IPC Construction Joint Stock Company (IPC E&C) i Asia Industrial Technology Joint Stock Company (ACIT), w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh w prowincji Quang Tri w Wietnamie. Farma wiatrowa o zainstalowanej mocy 40 MW obejmie obszar 855,25 hektarów i będzie wykorzystywać osiem turbin wiatrowych WH5.25-172, przyczyniając się do transformacji w kierunku zielonej energii w Azji Południowo-Wschodniej.

Spółka Electric Wind Power posiada rozległe doświadczenie w obszarze współpracy międzynarodowej i wniosła do projektu farmy wiatrowej Hai Anh swoją najbardziej zaawansowaną technologię i wyroby związane z energetyką wiatrową, a także doświadczony zespół. Globalna strategia rozwoju zielonej energii firmy ułatwia międzynarodowy przepływ czystej i wydajnej energii, jednocześnie zwiększając dostawy energii w krajach partnerskich. Przyczynia się to do optymalizacji lokalnej struktury zużycia energii i napędza ekologiczny i niskoemisyjny rozwój na całym świecie.

Projekt farmy wiatrowej Hai Anh jest pierwszym projektem wiatrowym firmy w Wietnamie. W ramach projektu zostanie wykorzystana turbina wiatrowa Electric Wind Power WH5.25-172, która ma największą jak dotąd średnicę wśród lądowych turbin wiatrowych na rynku wietnamskim. Dzięki wysokości środka piasty wynoszącej 125 metrów projekt może się poszczycić największą mocą pojedynczej maszyny i najwyższą wysokością środka piasty spośród wszystkich międzynarodowych projektów lądowych Spółki. Podpisując umowę na ten projekt, Electric Wind Power kontynuuje swoje wsparcie dla chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, jednocześnie aktywnie promując ekologiczny rozwój. Innym modelowym projektem, który świadczy o ponadnarodowym wymiarze energetycznym Spółki, jest budowa Senj Wind Power Project w Chorwacji – największego projektu lądowej energetyki wiatrowej na Bałkanach.

Wietnam doświadczył szybkiego rozwoju gospodarczego w ostatnich latach i ma ogromny potencjał dalszego wzrostu gospodarczego, który będzie napędzał wysoki wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Zgodnie z najnowszym krajowym planem energetycznym Wietnam będzie dążyć do szybkiego rozwoju energii odnawialnej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednocześnie stopniowo zmniejszając udział energii cieplnej.

W ostatnich latach zanieczyszczenie energią węglową stanowiło poważny problem w niektórych regionach Wietnamu, dlatego też w celu stymulowania ekologicznego ożywienia gospodarczego po pandemii wietnamski rząd oświadczył, że priorytetowo potraktuje kwestię rozwoju energii odnawialnej. Oznacza to, że energia odnawialna, w tym energia wiatrowa, która ma bogate rezerwy w Wietnamie, zyska w przyszłości większą uwagę i zwiększy swój udział, a także będzie notować znaczny wzrost, tworząc ogromny potencjał na rynku zielonej energii.

Elementy kotwiące w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh zostaną dostarczone pod koniec marca 2024 roku. Pierwsza partia czterech turbin wiatrowych zostanie dostarczona przez Spółkę na początku czerwca 2024 roku, a kolejna partia czterech turbin w połowie czerwca. Proces stawiania turbin wiatrowych zostanie zakończony do końca sierpnia 2024 roku. Ukończenie projektu i podłączenie turbin do sieci ma nastąpić do listopada 2024 roku.

Shanghai Electric

Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727), wiodący globalny dostawca ekologicznych, inteligentnych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej, prowadzący działalność na całym świecie, zajmuje się inteligentną energią, inteligentną produkcją i integracją inteligencji cyfrowej. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej poprzez otwieranie nowych obszarów i promowanie nowych czynników wzrostu, Shanghai Electric będzie dążyć do zyskania pozycji lidera w obszarze działań zmierzających do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2030 i neutralności węglowej przed rokiem 2060, a także produkcji nowych urządzeń energetycznych i lokalizacji wysokiej klasy sprzętu, wykorzystując nieograniczone możliwości w innowacyjnym ekosystemie przemysłowym we współpracy z globalnymi partnerami.

Więcej informacji na temat Electric Wind Power i Shanghai Electric można znaleźć na stronie https://www.shanghai-electric.com/group_en/.

Źródło informacji: PR Newswire, https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/ladowa-turbina-wiatrowa-o-najwiekszej-jak-dotad-srednicy-w-wietnamie-zostanie

Zdjęcie: pexels