Portugalczycy przejmują w Polsce fotowoltaiczną firmę

Podziel się tym wpisem:

Należąca do portugalskiego kapitału firma EDP Energia Polska, która niedawno przejęła Soon Energy Poland, rozpoczęła procedurę akwizycji kolejnej firmy działającej w branży fotowoltaicznej, a mianowicie spółki Zielona-Energia.com.

EDP Energia Polska, część portugalskiej grupy EDP, podała, że rozpoczęła przejęcie kolejnej firmy z polskiej branży fotowoltaicznej, a mianowicie założonej w 2013 roku spółki Zielona-Energia.com, która do tej pory zainstalowała instalacje PV o mocy ponad 58 MWp.

Przejęcie Soon Energy Poland oraz porozumienie z Zielona-Energia.com oznacza dla EDP Energia Polska znaczący wzrost udziału w rynku już w roku 2022 i ugruntuje dynamiczny wzrost EDP na polskim rynku

Ireneusz Kulka, country manager EDP Energia Polska

– Energia słoneczna będzie kluczową dźwignią napędzającą transformację energetyczną, którą grupa EDP chce prowadzić na wszystkich 28 rynkach, na których działamy. Polska jest strategicznym krajem dla tego wzrostu, gdzie już rozwijamy projekty w zakresie energii wiatrowej. W segmencie PV dla biznesu zamierzamy osiągnąć 100 MWp zakontraktowanej mocy słonecznej w przyszłym roku – zaznaczyła Vera Pinto Pereira, członek zarządu EDP.

– Po wielu miesiącach przygotowań wkraczamy w nowy rozdział i będziemy kontynuować naszą działalność jako część jednej z największych na świecie grup energetycznych działających w branży OZE – dla mnie jest to moment pełen radości i satysfakcji – powiedział Łukasz Fonfara, jeden z dyrektorów zarządzających i współzałożyciel firmy Zielona-Energia.com.

Portfel umów zawartych przez Soon Energy Poland i EDP Energia Polska w I półroczu 2022 roku na realizację instalacji PV w segmencie B2B sięga, jak podano w komunikacie, prawie 30 MWp.

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku.

Źródło: https://www.wnp.pl/