Zaawansowane technologie przemysłowe i zintegrowane urządzenia energetyczne

Podziel się tym wpisem:

Spółka Shanghai Electric powraca na największe na świecie targi przemysłowe Hannover Messe, prezentując europejskiemu i światowemu przemysłowi swoje innowacyjne rozwiązania sprzętowe, a także autorskie projekty z zakresu urządzeń energetycznych. Podczas tych pięciodniowych targów firma Shanghai Electric będzie obecna w hali 12, na stoisku D66 w centrum wystawienniczym w Hanowerze, gdzie zaprezentuje swoje możliwości w zakresie transformacji i automatyzacji energii przemysłowej pod hasłem „Zwiększenie efektywności automatyki przemysłowej”.

Wśród zaprezentowanych rozwiązań technologicznych i osiągnięć spółki będzie można znaleźć najnowocześniejsze systemy zasilania, zeroemisyjne parki przemysłowe, a także inteligentne linie produkcyjne i efektywne napędy przemysłowe.

Kluczowe innowacje: Zespół Shanghai Electric oferuje pionierskie inteligentne rozwiązania energetyczne na rzecz światowego zrównoważonego rozwoju.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną sprawdzone w branży różnorodne rozwiązania w zakresie urządzeń do pozyskiwania zrównoważonej energii, m.in.:

– Morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW+: Pływające morskie turbiny wiatrowe o mocy 16 MW+, współpracujące z platformą Poseidon, charakteryzują się ponad 40 udoskonaleniami technologicznymi w porównaniu do stacjonarnych morskich turbin wiatrowych. Te usprawnienia zapewniają niezawodne działanie w wymagających warunkach, oferując podstawowe korzyści w zakresie niezawodności, inteligentnej konserwacji i modułowej skalowalności.

– Zintegrowane systemy fotowoltaiczne (PV): Oferta Spółki obejmuje szereg rozwiązań z zakresu integracji systemów fotowoltaicznych, przystosowanych do różnych warunków, w tym produkcji energii elektrycznej w skojarzeniu z energią słoneczną, magazynowania energii słonecznej, odsalania zasilanego energią słoneczną oraz energooszczędnego ogrzewania słonecznego wraz z niezbędnym osprzętem i akcesoriami. Wyróżniający się hybrydowy system wytwarzania energii fotowoltaicznej o mocy 950 MW w Dubaju obejmuje wieżę skoncentrowanej energii słonecznej („CSP”) o mocy 100 MW, trzy elektrownie paraboliczne CSP o mocy 200 MW oraz elektrownię fotowoltaiczną o mocy 250 MW.

– Zróżnicowane technologie magazynowania energii: Wychodząc naprzeciw międzynarodowym rynkom, Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie różnorodnych form magazynowania energii, takich jak m.in. koła zamachowe, baterie litowe i akumulatory przepływowe. Dzięki wielokierunkowemu, proaktywnemu podejściu jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę w zakresie różnych zaawansowanych opcji magazynowania energii oraz zintegrowanego sprzętu i usług w zakresie kompensacji mocy biernej. Stosując zintegrowane korzyści różnych modeli urządzeń, system ma na celu przeciwdziałanie niestabilności energii wiatrowej i słonecznej, oferując różnorodne urządzenia i rozwiązania technologiczne do magazynowania energii w celu zarządzania siecią i poprawy jej stabilności.

– Integracja energii wodorowej: Prezentacja najważniejszych produktów do produkcji wodoru metodą elektrolizy PEM wraz z urządzeniami do elektrolizy wody alkalicznej, a także zintegrowanego rozwiązania systemowego „produkcja – magazynowanie – przesył – eksploatacja”.

– Kompleksowe systemy przesyłu i dystrybucji energii w całym cyklu eksploatacji: Na wystawie zaprezentowano wszystkie najważniejsze produkty wykorzystywane do przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej o napięciu 1000 kV i niższym, w tym transformatory, przewody i kable, podzespoły przełączników, układy energoelektroniczne, kompletne zestawy rozdzielnic i podstacje skrzynkowe. Całość stanowi łańcuchowy system przemysłowy obejmujący inteligentne, przyjazne dla środowiska, cyfrowe urządzenia pierwotne i wtórne, zintegrowane projektowanie i inżynierię oraz usługi specjalistyczne.

– Budowa parku przemysłowego o zerowej emisji dwutlenku węgla: Podejmowanie kwestii fragmentacji w zakresie budowy parków o zerowej emisji dwutlenku węgla poprzez szeroko zakrojone badania i kierowanie pracą głównych partnerów na całym świecie w celu osiągnięcia niskoemisyjnej transformacji od etapu planowania i projektowania, poprzez budowę aż po eksploatację.

Przesuwanie granic inteligentnej produkcji

Shanghai Electric przedstawia innowacje, które przesuwają granice inteligentnej produkcji:

– Linia do automatyzacji produkcji baterii litowych: Spółka przedstawia swoje wszechstronne rozwiązania oferowane międzynarodowym konsumentom, w tym planowanie i projektowanie automatyzacji produkcji akumulatorów, realizację procesów, wspomaganie zasilania i kontrolę środowiska. Wspomniane systemy obejmują cały cykl produkcyjny akumulatorów, od wytwarzania zawiesiny do elektrod akumulatorowych po powlekanie, kalandrowanie i krojenie, składanie, walcowanie, montaż, formowanie i separację, moduły, pakowanie zestawów konfiguracyjnych (PACK) i logistykę, w pełni zaspokajając potrzeby klientów w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i inteligentnej produkcji.

– Zautomatyzowane systemy montażowe dla przemysłu lotniczego: Broetje Automation, działająca pod parasolem Spółki, zaprezentowała na targach swoje roboty współpracujące. Wyspecjalizowana w zautomatyzowanych usługach montażowych dla sektora lotniczego, firma Broetje Automation koncentruje się na procesach nitowania i montażu dużych części lotniczych wyprodukowanych z metalu lub włókna węglowego. Zakres oferowanych przez nią usług obejmuje automatyczne systemy wiercenia i nitowania, urządzenia do obróbki materiałów kompozytowych, usługi optymalizacji przepływu procesów oraz integrację linii produkcyjnych wraz z kluczowymi usługami wspomagającymi.

– Podstawowe podzespoły przemysłowe: Na przykładzie systemu napędowego P1 Spółka prezentuje wysokowydajne łożyska ceramiczne do silników pojazdów elektrycznych, które charakteryzują się wysoką prędkością, wytrzymałością na wysokie temperatury oraz odpornością na erozję magnetyczną i elektryczną. System HALO, wykonany z wysokowytrzymałego stopu tytanu klasy 5 o lekkiej konstrukcji, jest stosowany w pojazdach wyścigowych Formuły 1, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy poprzez niezrównaną wytrzymałość na obciążenia.

– Silniki klasy 80 MW dla systemów LNG: W pełni elektryczne rozwiązanie LNG wykorzystujące ultraszybki, przeciwwybuchowy silnik synchroniczny o zmiennej częstotliwości i falownik regulujący prędkość. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wydajności, stabilności i niezawodności, dzięki czemu nadaje się do szerokiego zastosowania w branżach takich jak wydobycie ropy naftowej i gazu, petrochemia, sektor nowych źródeł energii i metalurgia.

Więcej informacji na temat prezentowanych rozwiązań można uzyskać, odwiedzając stoisko D66 w hali 12 w centrum wystawowym w Hanowerze lub odwiedzając stronę internetową spółki pod adresem https://www.shanghai-electric.com/.

Źródło informacji: PAP/X

Zdjęcie: pixabay