Tesla już nie jest liderem rynku. Chińska firma na czele

Podziel się tym wpisem:

Chińska firma BYD sprzedała w pierwsze połowie 2022 roku więcej samochodów niskoemisyjnych niż dotychczasowy rekordzista na rynku, czyli Tesla. 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku firma BYD sprzedała ponad 641 tysięcy pojazdów typu NEV. To auta, które zasilane są hybrydowo, bateryjnie lub wodorowo. BYD przekazał także akcjonariuszom, że szacowany wynik na ten rok to od 1,1 do 1,2 mln pojazdów. Ponad połowę z tego mają stanowić auta elektryczne.

Dotychczasowy wynik chińskiego producenta stanowi więc wzrost aż o 315 proc. w stosunku do sprzedaży z ubiegłego roku. Jest tez wyższy, niż wynik Tesli z pierwszej połowy 2022 roku – firma Elona Muska sprzedała do końca czerwca 564 tysięcy modeli. To z kolei wzrost o 46 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. To oznacza, że Tesla została zdetronizowana jako lider sprzedaży aut niskoemisyjnych. Jednak nadal utrzymuje miejsce lidera, jeśli chodzi o sprzedaż aut elektrycznych. Dane BYD uwzględniają bowiem łączną sprzedaż elektryków i samochodów hybrydowych. Tesla natomiast produkuje wyłącznie auta elektryczne. Za chińskim producentem BYD też zresztą stoi amerykański miliarder – część udział w firmie ma firma Berhshire Hathaway, której właścicielem jest Warren Buffet.

Źródło: https://300gospodarka.pl/

fot. www.komputerswiat.pl