Najnowocześniejsza technologia antenowa oparta o wysokoczęstotliwościowe fale milimetrowe

Podziel się tym wpisem:

Specjaliści od anten zademonstrują najnowocześniejszą technologię antenową opartą o wysokoczęstotliwościowe fale milimetrowe, która jest już stosowana przez największych operatorów telekomunikacyjnych oraz rozwiązanie zwiększające zdolności pokrycia sygnałem w spektrum częstotliwości FR2 i FR3.

Auden Group, czołowy dostawca anten i rozwiązań z zakresu łączności, ogłosił swój udział w targach MWC 2024, w ramach których zademonstruje na żywo swoje najbardziej zaawansowane technologie fal milimetrowych (mmWave) i pokaże nowe rozwiązania wspierające otwartość, interoperacyjność i zrównoważony rozwój sieci wysokiej prędkości.

Auden ma za sobą długą historię tworzenia technologii antenowych, które odgrywają istotną rolę w różnych aspektach sieci nienaziemnych (NTN) Beyond 5G (B5G) – obejmują one satelity na niskich ziemskich orbitach (LEO), sieci prywatne 5G, pojazdy podłączone do sieci (V2X), usługi „direct to cell” i komunikację na morzu. Podczas targów MWC 2024, marka pokaże, w jaki sposób jej czołowe zdolności technologiczne przyczyniają się do tworzenia nowych możliwości w branży łączności i telekomunikacji na drodze ku sieci 6G.

Główne atrakcje stoiska firmy Auden:

  • Pokazy na żywo anteny 39 GHz i nowych możliwości w zakresie wydajności przy wysokich częstotliwościach: Stosowane już przez dużych operatorów telekomunikacyjnych, rozwiązanie firmy Auden typu antenna-in-module (AIM) o częstotliwości 39 GHz zapewnia modulację 256-QAM i najwyższą przepustowość w paśmie o najwyższej częstotliwości w komercyjnych sieciach bezprzewodowych 5G – wyprzedzając nawet najwyższe standardy ustanowione przez Third Generation Partnership Project (3GPP), międzynarodowe konsorcjum organizacji zajmujących się standardami mobilnej łączności szerokopasmowej.
  • Pokazy na żywo rozwiązania zapewniającego mocniejsze i bardziej niezawodne sygnały FR2 i FR3: Główne wyzwania związane z wysokimi częstotliwościami w zakresie częstotliwości FR2 i FR3 obejmują utratę ścieżki i błędy kierunkowe, szczególnie przy dużych odległościach. Auden posiada rozwiązanie typu RIS (Reconfigurable Intelligent Surface) i również organizuje jego pokazy na żywo w ramach własnego modułu AIM 28G (28 GHz). Zaawansowane urządzenia pomiarowe Keysight udowadniają najlepsze wyniki anten firmy Auden z fazowanym układem, które osiągają 1024 QAM przy 3% EVM, co jest wynikiem lepszym od obecnych standardów branżowych.
  • Rozwijanie ekosystemu O-RAN dla otwartości i interoperacyjności: Otwartość i interoperacyjność sieci wysokiej prędkości może ostatecznie przełożyć się na największe korzyści dla użytkowników i pomóc rozwiązać problem luki cyfrowej. Podmiot zależny firmy Auden, Auray OTIC and Security Lab przyczynia się do rozwoju organizacji Open RAN Alliance jako podmiot zewnętrzny będący tajskim laboratorium badawczym skupiającym się na technologii komunikacyjnej oferującym interdyscyplinarne usługi rozwojowe i integracyjne. Auray prezentuje szereg zupełnie nowych rozwiązań dla producentów anten i dostawców sieci, które pozwolą im testować i weryfikować zgodność ze standardami O-RAN.
  • Przyspieszanie zrównoważonego rozwoju i oszczędzania energii w sieciach: Auray Technology Corp wprowadza podobne narzędzia dla branży łączności w celu badania i weryfikacji efektywności energetycznej anten oraz narzędzie do monitorowania zużycia energii przez anteny w czasie rzeczywistym.

Auden Group

Założona w 1981 roku Auden Group jest czołowym dostawcą rozwiązań z zakresu łączności z siedzibą w Tajwanie. Nieustannie dążąc do rozwoju branży łączności na całym świecie, firma zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe na rynku komunikacji bezprzewodowej, obejmujące projektowanie i produkcję anten, integrację na poziomie systemu, testowanie produktów bezprzewodowych, badania laboratoryjne i testowanie bezpieczeństwa oraz zieloną energię. Niedawno firma Auden została doceniona przez magazyn Forbes w rankingu „Best Under a Billion 2023” za swoje osiągnięcia w dziedzinie rozwoju branży łączności i telekomunikacji.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.auden.com.tw/en/about-us-en/ 

Źródło informacji: PR Newswire, https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/dolacz-do-auden-na-targach-mwc-2024-dzialamy-na-rzecz-otwartej-i-zrownowazonej

Zdjęcie: pixabay