Greenvolt podpisał kredyt odnawialny na 90 milionów euro w celu przyspieszenia realizacji projektów OZE w Polsce

Podziel się tym wpisem:

– Kredyt odnawialny został zawarty w bankach DNB i mBank na okres trzech i pół roku.
– Zakontraktowana kwota kredytu zostanie przeznaczona na finansowanie projektów realizowanych przez Greenvolt Power, spółkę zależną Grupy Greenvolt, w Polsce.
– Model finansowania zapewnia elastyczność niezbędną do realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.

Greenvolt Power, spółka zależna Grupy Greenvolt zajmująca się dużymi projektami dotyczącymi energii odnawialnej, podpisała z bankami DNB i mBank umowę kredytu odnawialnego (RCF) na łączną kwotę 90 mln euro. Finansowanie to przyspieszy realizowanie projektów energii odnawialnej w Polsce – rynku, który stanowi dziś prawie połowę portfolio Grupy Greenvolt.

Z kwoty 90 mln euro, na którą opiewa kredyt odnawialny, DNB udzielił 50 mln euro, a mBank 40 mln euro kredytu, w ramach niespotykanej do tej pory w Polsce struktury finansowania dla sektora energii odnawialnej.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie ze świetnymi zespołami banków DNB i mBanku, która umożliwiła finalizację tej pionierskiej struktury finansowania na polskim rynku finansowania odnawialnych źródeł energii” – mówi Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power.

W przypadku wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt, której portfel obecnie obejmuje 7,7 GW, z czego 3,4 GW znajduje się w właśnie w Polsce. Według danych Grupy około 2,9 GW ma być gotowe do budowy do końca 2023 roku.

Zdaniem João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt:

​​„Otrzymany przez nas kredyt odnawialny jest ważnym krokiem, ponieważ pozwala Greenvolt Power przyspieszyć rozwój licznych projektów prowadzonych w Polsce, a jednocześnie zapewnia niezbędną elastyczność dla szybszej realizacji strategii rotacji aktywów przedstawionej naszym inwestorom”.

Grupa Greenvolt, która opiera swoją działalność na produkcji energii z biomasy odpadowej, oprócz rozwijania wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych jest aktywnym graczem w segmencie rozproszonego wytwarzania energii.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/greenvolt-podpisal-kredyt-odnawialny-na-90-milionow-euro-w-celu-przyspieszenia