LM Wind Power rozpocznie produkcję łopat turbin wiatrowych zero waste do 2030 r

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

LM Wind Power, firma GE Renewable Energy, ogłosiła, że do 2030 r. będzie produkować łopaty bezodpadowe, co jest znaczącym krokiem dla branży, która dąży do zmniejszenia śladu węglowego swoich produktów. Zobowiązanie stanowi krok naprzód w kierunku zrównoważonego rozwoju LM Wind Power po tym, jak w 2018 roku stała się pierwszą neutralną pod względem emisji CO2 firmą w branży wiatrowej.

  • Firma dąży do tego, aby do 2030 roku nie wysyłać nadmiaru materiałów produkcyjnych i opakowań na wysypiska i do spalania bez odzysku energii.

LM Wind Power

Odpady z produkcji stanowią jedno z największych wyzwań, z jakimi boryka się wiele branż, które starają się zmniejszyć swój ślad węglowy. W LM Wind Power prawie jedna trzecia operacyjnego śladu węglowego pochodzi z utylizacji odpadów. 

LM Wind Power rozpocznie produkcję łopat turbin wiatrowych o zerowej ilości odpadów do 2030 r. Oznacza to, że firma dąży do tego, aby do 2030 roku nie wysyłać nadmiaru materiałów produkcyjnych i opakowań na wysypiska i do spalania bez odzysku energii. 

„Mamy doświadczenie w pracy z naszymi partnerami, aby sprostać naszym najpilniejszym wyzwaniom. Nasza technologia odegrała kluczową rolę w uczynieniu energetyki wiatrowej jednym z najbardziej konkurencyjnych źródeł energii elektrycznej” – powiedział Olivier Fontan , dyrektor generalny LM Wind Power. 

„Teraz skupiono się na tym, aby energetyka wiatrowa była nie tylko konkurencyjna, ale także zrównoważona. To nie jedno lub drugie, ale jedno i drugie. Jesteśmy zdeterminowani, aby współpracować z naszymi partnerami w celu zmniejszenia śladu węglowego turbin wiatrowych; razem możemy być przykładem tego, jak branża przekształca swój łańcuch wartości, aby wesprzeć zieloną transformację i decydujący ruch w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ostrza zero waste to nasz wkład w tę misję branżową”. 

Źródło: Renewables News