KGHM i TotalEnergies zbudują morskie farmy wiatrowe

Podziel się tym wpisem:

Autor: Fundacja GreenLab

KGHM Polska Miedź i TotalEnergies podpisały porozumienie o partnerstwie dotyczącym udziału na zasadzie 50/50 w drugiej rundzie postępowań lokalizacyjnych na budowę morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim, podał TotalEnergies.


Partnerstwo będzie opierać się na mocnych stronach obu firm. TotalEnergies wykorzysta swoją sprawdzoną wiedzę w zakresie działalności offshore, doświadczenie w zarządzaniu projektami na dużą skalę oraz powiązania z globalnymi łańcuchami dostaw. KGHM, jako znacząca polska grupa państwowa, wniesie swoją wiedzę na temat polskiego rynku.

Wcześniej w kwietniu prezes KGHM informował ISBnews.tv, że grupa wybrała Total na partnera strategicznego w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, z którym złożyła i zamierza składać wnioski lokalizacyjne.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2021 r. miała 29,8 mld zł skonsolidowanych przychodów.