W Polsce powstanie instalacja do produkcji wodoru z odpadów z tworzyw sztucznych

Podziel się tym wpisem:

Hydrogen Utopia International PLC, firma specjalizująca się w przetwarzaniu w wodór mieszanych odpadów plastikowych nienadających się do recyklingu podpisała MoU z Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o., na mocy którego firmy będą współpracować w celu wdrożenia instalacji HUI w Polsce i Europie.

Romgos posiada bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie rozwoju i budowy infrastruktury energetycznej i przemysłowej, takiej jak gazociągi przesyłowe i linie elektroenergetyczne, a także rozszerzyła swoją działalność o sektor OZE poprzez budowę farm słonecznych, farm wiatrowych i magazynów energii.

Grupa Romgos zobowiązała się do zapewnienia finansowania w łącznej wysokości 3 milionów złotych poprzez wniesienie odpowiedniego udziału kapitałowego w budowę obiektu HUI oraz finansowania inwestycyjnego w celu pokrycia kosztów uzyskania wymaganych decyzji, pozwoleń środowiskowych lub budowlanych dla SPV w celu budowy pierwszego obiektu HUI.

Grupa Romgos będzie również zarządzać procesem pozyskiwania krajowych lub unijnych środków na dotacje dla SPV utworzonej w celu budowy pierwszego obiektu oraz wszelkich kolejnych, uzgodnionych pomiędzy stronami. Zapewnienie lub uzyskanie pozostałej części finansowania wymaganego dla SPV odbędzie się w stosunku 50:50 pomiędzy Romgos a HUI.
– To dla mnie największy zaszczyt, że możemy rozpocząć naszą podróż z Romgos Grupa. Historia ich biznesu jest imponująca, a ich wiara w nowe technologie, takie jak HUI, jest wyjątkowo pokrzepiająca. W ciągu 10 lat stworzyli biznes zatrudniający ponad 700 osób i budujący rurociągi dla dużych graczy na polskim rynku. Ich motto wypisane na ścianie w biurze brzmi: „Innowacja to widzenie tego, co widzą wszyscy, a jednocześnie odkrycie czegoś, co nie udało się nikomu innemu.” – mówiła Aleksandra Binkowska, prezes zarządu HUI.

– Głęboko wierzymy w wodorową przyszłość i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Hydrogen Utopia przy wdrażaniu ich innowacyjnej technologii przetwarzania odpadów plastikowych w wodór – powiedział Miszel Gwiazdowski.

Źródło: https://zielonagospodarka.pl/