Nowa koncepcja zrównoważonej produkcji bio-BDO

Podziel się tym wpisem:

Spółka Hyosung TNC podejmuje znaczące kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości, koncentrując się na produkcji zrównoważonego bio-butanodiolu (BDO). Butanodiol (BDO) odgrywa istotną rolę jako materiał chemiczny nie tylko w produkcji włókien spandeksowych, takich jak PTMG, ale także w różnych innych gałęziach przemysłu, obejmujących inżynierię tworzyw sztucznych, produkcję biodegradowalnych opakowań, podeszew obuwia i związków przemysłowych.

Niestety tradycyjne metody produkcji BDO wiązały się z poważnymi wyzwaniami środowiskowymi ze względu na ich zależność od paliw kopalnych, w tym węgla jako podstawowego surowca. Odpowiedzią na to wyzwanie była współpraca nawiązana przez Hyosung w 2023 r. z Geno, liderem biotechnologii z siedzibą w San Diego specjalizującym się w produkcji ekologicznych materiałów. Wykorzystując sprawdzoną, opartą na roślinach technologię GENO™ BDO wykorzystującą fermentację cukrów z trzciny cukrowej w celu zastąpienia paliw kopalnych takich jak węgiel, Hyosung zamierza rozwijać swoją gamę produktów Regen™ Bio Spandex.

Udoskonalając zrównoważoną markę regen™, posiadającą już w ofercie włókna poliestrowe i nylonowe wykonane z przetworzonych butelek PET i zużytych sieci rybackich, Hyosung TNC dąży do osiągnięcia pozycji lidera na rosnącym rynku spandeksu klasy premium, oferując produkty ze spandeksu pochodzenia biologicznego.

Realizując przedsięwzięcie produkcji BDO na bazie biologicznej, firma Hyosung TNC nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale także toruje drogę do zrównoważonego rozwoju przemysłowego. Firma potwierdza dążenie do przyjęcia bardziej odpowiedzialnej postawy korporacyjnej, prezentując innowacyjne podejście, które oddaje istotę ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju przemysłowego.

Pełna interaktywna i wielokanałowa informacja prasowa dostępna jest tutaj: https://www.multivu.com/players/pl/9264451-hyosung-tnc-presents-a-new-paradigm-through-sustainable-bio-bdo-production/

Film – https://mma.prnewswire.com/media/2393393/regen_BIO_BDO.mp4 

Źródło informacji: PAP/X